Вітаю Вас ГостьСереда, 12.12.2018, 11:19

Сайт- портфоліо вчителя інформатики Ілляшенко О.А


Відповіді 2018

WEB -квест "Безпечний Інтернет- 2018"

6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай:кращий Інтернет починається з тобою».
Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли у життя кожного з нас. Ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у житті людей. Просто вражає, скільки часу у нас забирає Інтернет. При цьому діти потрапили в Мережу значно раніше за дорослих. У наш час сучасна молодь вільно володіє можливостями Інтернету та мобільними телефонами. Розвиток сучасної глобальної мережі Інтернет дав поштовх у розвитку різного виду страхів для дітей та їхніх батьків.
Користуючись послугами Інтернету не забувайте і про заходи безпеки у спілкуванні з людиною, яку ви не бачите. Адже віртуальні шахраї дуже гарні психологи: представляючись одним з ваших давніх знайомих, вони дізнаються від вас конфіденційну інформацію, як, наприклад, коли у вас вдома нікого немає, з ким ви проживаєте, ваш майновий стан і т. д.
Ще однією популярною небезпекою є розповсюджування файлів у соціальних мережах.

Це, ще далеко, не весь список небезпек, які чатують на нас в Мережі, тому WEB - квест я присвятив темі «Безпечний Інтернет». Спробуємо дослідити позитивні і негативні наслідки Інтернету, сформулювати та засвоїти правила безпечної роботи в Інтернеті.

зареєстрованих учасників - 40

прийняли участь -20

Прикро, що не всі зареєстровані учасники прийняли активної участі з ряду причин:

 • злякався, що не впорається із завданням;
 • на час проведення гри вибрав мережу Інтернет для розваг;
 • не мав підключення до мережі Інтернет (але знайшов можливість зареєструватися);
 • та ряд інших відмовок.

Дякую всім учасникам, які прийняли участь у грі і довели:

 • що мають певні знання про сучасну мережу Інтернет;
 • що трунднощі в отримані нових знань. їх не лякають;
 • що вони гідні носити горде ім'я - НАЙКРАЩІ.

ПРАВИЛЬНІ ВІДПОВІДІ:

Завдання 1:"Знайомство" :(максимальна оцінка 3 бали)- впоралися 17 учасників

Завдання 2: "Дата":

 • Дата атаки на отримання (повторення) знань - 6 лютого 2018 року. Цього дня у всьому світі відзначали ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай:кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету. Більше інформації можна отримати перейшовши за хештегами #SID2018 та #SaferInternetDay (максимальна оцінка 2 бали)
 • Скласти пазл: Це завдання - на швидкість виконання. Але зверніть увагу: повнота відповіді при цьому не повинна постраждати! ( оцінка рейтингова- у кого менше часу пішло на складання пазлу той отримав більший бал)

Завдання 3: "Атака"

Це завдання - на швидкість виконання. Мета розповісти вам про сучасні соціальні мережі в яких вас може підстерігати небезпека.

Завдання 4: "Технологія"

Зараз важко уявити наш світ та спілкування у мережі без цієї технології. Саме завдяки цій технології користувачі мають свободу переміщення не лише в межах кімнати, але і по всьому світу.

 1. Назвіть технологію про яку йде мова та принцип її дії. (2 б)

Мова йшла про технологію Wi-Fi.
Це технологія передачі цифрових потоків даних по радіоканалах. WiFi - це сучасна бездротова технологія з'єднання комп'ютерів в локальну мережу і підключення їх до Internet.
В той час коли ця технологія була запатентована вона не була реалізована, але потім стала основою для зв'язку і сьогодні використовуються всюди.

 1. Назвіть автора, рік у якому був запатентований прототип цієї технології та мету (для чого). (4 б)
 • Вік Хейз (Vic Hayes) в 1991 році. Мета : створена для систем касового обслуговування. WaveLAN (https://uk.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi)
  Зазвичай схема Wi-Fi мережі містить не менш однієї точки доступу та може легко масштабуватись. Також можливо підключення двох клієнтів в режимі точка-точка (Ad-hoc), коли точка доступу не використовується, а клієнти з'єднуються за участю мережевих адаптерів «напряму». Точка доступу передає свій ідентифікатор мережі (SSID) з допомогою спеціальних сигнальних пакетів на швидкості 0,1 Мбіт/с кожні 100 мс. Тому 0,1 Мбіт/с — найменша швидкість передачі даних для Wi-Fi.

  3. Що зображено на малюнку (2 б) Мережа Інтернет (соціальні мережі )в розрізі 3D графіки

Завдання 5: "Небезпека"

Перегляньте презентацію і дайте відповіді на запитання тесту. Про які небезпеки ви довідалися, прелічіть усі.( 20 б)

Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Але разом з тим, в Інтернеті приховано досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути.

Клавіатурний шпигун – програма, що відстежує введення користувачем паролів і пін-кодів.
Хробаки – окремий вид шкідливих програм, головною задачею яких є розмноження серед комп’ютерів в мережі.
Адваре – рекламні модулі. Ці програми, мабуть найменш небезпечні з усіх шкідливих програм, але через дуже широку розповсюдженість і просто величезну зухвалість їх авторів в останній час вони стали досить неприємними. Задача рекламного модуля – показати вам рекламу. Це може відбуватись у різних проявах, наприклад у вас можуть самостійно відкриватись певні сторінки у браузері, які ви не відкривали – це будуть сайти з дивною рекламою або просто сайти, які ви не збирались відвідувати.
Дропери –це програми, які встановлюють троянські програми на комп’ютери користувачів.
Руткіт – це спеціальний вид троянських програм, головна мета якого – максимально глибоко інсталюватись у систему, щоб його було якомога важче знайти і видалити. Як правило, руткіти містять драйвери операційних систем. Головна проблема в тому, що руткіти дуже важко знайти і ще важче видалити з системи. Далеко не кожна антивірусна програма може з цим впоратись.
Кібер-булінг. Одна із форм переслідування дітей та підлітків за допомогою інформаційних технологій. Для цього можуть створюватися сайти, на яких розміщуються матеріали, що компрометують дитину (фото, відеозйомки тощо). З метою кібер-булінгу використовуються сервіси миттєвих повідомлень, електронна пошта, соціальні мережі, ігрові та розважальні сайти, соціальні мережі, форуми та чати.
Кібер-грумінг – входження у довіру до дитини з метою використання її у сексуальних цілях. Шахраї дуже добре ознайомлені з особливостями вікової психології дитини і досить легко можуть встановлювати з нею контакт у соціальних мережах, форумах. Починаючи із віртуального спілкування та входячи у довіру до дитини, злочинці пропонують потоваришувати, а потім поступово переходять до розмов про зустріч у реальному житті та переводять тему спілкування у сексуальну площину.
Спам -це масова розсилка реклами або іншого виду повідомлень особам, які не висловлювали бажання їх отримувати. Метою розповсюдження підроблених повідомлень є отримання від споживачів таких особистих відомостей: власного імені та імені користувача; номера телефону й адреси; пароля або PIN-коду; номера банківського рахунку.
Грифери. Інтернет-шахраї, які заважають учасникам он-лайн ігор спокійно грати. Вони періодично пошкоджують ігрових персонажів, блокують певні функції гри та викрадають як персонажів, так і їхнє віртуальне життя.
Шантаж. Виманювання інформації про дитину та її сім’ю з метою подальшого пограбування, шантажу. Це відбувається завдяки використанню шпигунського програмного забезпечення. Це комп’ютерні програми, які збирають інформацію без відома власника комп’ютера. Зібрана інформація може містити: список рекламних сайтів, на які переходить користувач; особисту інформацію: ім’я, адресу та номер телефону; перелік файлів, які завантажує користувач на свій комп’ютер.
Фішинг – технологія Інтернет-шахрайства, розроблена з метою крадіжки конфіденційної інформації. Різновидами її є поштовий фішинг (отримання листа від «державної установи» або «банку» із вимогою повідомити особисті дані) та он-лайн-фішинг (створення ідентичної копії відомих сайтів Інтернет-магазинів з метою обманювання покупців).
Фармінг. Різновид шахрайства в Інтернеті, коли оманливим шляхом користувач потрапляє на ідентичну копію відомих сайтів. Потім відбувається зараження комп’ютера вірусами та шпигунським програмним забезпеченням.
Он-лайн-хижаки «Хижаки» встановлюють контакт із дітьми шляхом розмов у чат-кімнатах, обміну миттєвими повідомленнями, електронною поштою.
Скімінг – це вид кіберзагроз, який не має відношення до програм, чи Інтернету. Мова йде про крадіжку даних з кредитних карт шляхом фізичного зняття інформації. Фактично на картридж для прийняття картки встановлюється спеціальна накладка, а на клавіатуру банкомату зловмисники ставлять додаткову накладку, яка пропускає через себе всі натискання і звичайно ж при цьому зчитує їх. Тобто Ви вставляєте свою карту в банкомат і скімер на карто-приймачі знімає дані карти, після чого фіксується пін код, який Ви вводите на клавіатурі. І зловмисники отримують дані про Вашу карту. Таким чином у зловмисників є можливість створити копію Вашої карти і знаючи Ваш пін код вони можуть вільно розраховуватись або знімати готівку з Вашої карти.
Фейк - недостовірна, неповна або застаріла інформація.

Небажаний контент

Віруси (завантажувальні, трояни, чорні діри)

ІНТЕРНЕТ - залежність - на сьогоднішній день Інтернет-залежність не визнається особливим захворюванням. Не існує психологічного чи психіатричного діагнозу: «Інтернет-залежність». У порівнянні із залежностями від алкоголю і наркотиків, залежність від Інтернету в меншій мірі шкодить здоров'ю людини, не руйнує його мозок, і, здавалося б, достатня безпечна.

Порнографія

За статистикою:

 • Школярів цікавлять такі ресурси Мережі, як YouTube, Google и Facebook, Wikipedia, eBay и MySpace, а також фан-сайти.
 • Хлопчики легше сприймають інформацію, що несуть зображення, а дівчата надають перевагу текстам.
 • Для дівчаток найбільша складність – це навігація сайтів і особливості користування ресурсами інтернет.
 • Хлопчики швидше орієнтуються в ресурсах сайтів і в навігації.
 • Дівчата під час роботи з комп’ютером звертаються за допомогою до дорослих, а хлопчики намагаються самостійно розібратися у проблемі та знайти її розв’язання.
 • Хлопчики віддають перевагу інтернет-магазинам, іграм і «дорослим» ресурсам, а дівчата – музичним сайтам, розважальним ресурсам і сайтам, присвяченим відомим особистостям.
 • До соціальних мереж хлопчики і дівчата виявляють однаковий інтерес. Хлопчики частіше за дівчат відвідують порнографічні сайти і сайти з еротичним змістом
 1. ПРАВИЛА ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕКИ
  Поводьтеся чемно і ніколи не ображайте інших!
  2. Не зустрічайся із незнайомими он-лайн друзями особисто!
  3. Користуйтеся пошуковими системами для дітей.
  4. Уважно поводьтеся з паролями: використовуйте складні паролі, не користуйтесь одним паролем для всіх акаунтів, періодично змінюйте паролі.
  5. Уважно відносьтесь до посилань в повідомленнях в соціальних мережах та у інших месенджерах.
  6. Встановіть антивірус одразу після встановлення операційної системи і постійно його оновлюйте.
  7. При проведенні будь-якої фінансової операції через Інтернет уважно дивість на протокол з’єднання. Потрібно щоб сайт мав 'https://' протокол. Сайти, які можуть викрадають дані працюють використовуючи протокол з’єднання 'http://'.
  8. По можливості не робіть он-лайн покупки в незнайомих і маловідомих магазинах. При покупці дивіться на відгуки та рейтинг продавців.
  9. Періодично робіть резервне копіювання важливої інформації.
  10. Нікому і ніколи не повідомляйте персональні дані.
  1 Періодично перевіряйте Ваші мобільні пристрої на предмет додаткових програм, можливо Ви помітите незнайомі іконки на головному екрані чи в меню смартфона.

   

Завдання 6: "Вірус" (13 б) правильні відповіді ви отримали під час розв'язування завдання

Завдання 7: "Лист" (10 б) Відповідь до даного завдання: Кібер небезпеки

ЗА ВІДГУК ПРО КВЕСТ учасники отримували додатковий 1 бал

 

Результати КВЕСТУ будуть оголошені 

12 лютого 2018 року

на шкільній лінійці

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

ГОЛОВНЕ МЕНЮ
ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ
Наше опитування
Звідки ви дізналися про сайт?
Всього відповідей: 55
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ДЛЯ УЧНІВ
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту