Вітаю Вас ГостьНеділя, 20.01.2019, 23:15

Сайт- портфоліо вчителя інформатики Ілляшенко О.А


ВЕБ КВЕСТ І ЕТАП 2017

ЗАВДАННЯ  І ЕТАПУ

"К І Л О Б А Й Т"

ЗАВДАННЯ №1

Час вирушати. Давайте проведемо перекличку. Назвіть кожен по три слова, пов'язаних із комп'ютером, що починаються на ту ж літеру, що і Ваше прізвище.

А тепер про нашого злодія. Я дізнався, що 7 лютого він збирається розіслати усім жителям нашого району програму, яка начебто захистить їхні комп'ютери від усіх вірусів. А насправді вона збере злодію усю інформацію про наші комп'ютери. Ми з вами повинні дізнатися, що це за програма, щоб встигнути усіх попередити. А заодно нам треба вилучити у злодія один пристрій, через який йому передають інформацію про нас.

Мені відома ще деяка інформація, що стане вам у нагоді.

1. Злодій прибув до нас здалеку на кораблі дуже відомих у наш час піратів, у полон до яких потрапляли й українські моряки. Його країна межує з їхньою країною, а один із її регіонів носить таку ж назву.

2. Країна злодія є батьківщиною одного дуже відомого продукту. Він містить біля 1200 хімічних елементів, з яких 800 - ароматичні сполуки, що відповідають за його смак.

3. Так ось, перший екземпляр пристрою, який ми повинні вилучити у злодія, був створений для того, щоб спостерігати за цим продуктом.

4. Розташований він був у відомому навчальному закладі Європи.

5. Тут ще треба звернути увагу на аудиторію, у якій був розташований цей пристрій. Адже її назва чітко вказує нам на тип програми, яку збирається використати злодій.

6. Серед усіх програм цього типу треба віднайти потрібну. Назва її з англійської перекладається як «мучити, тиснути».

Це все, що мені відомо. Але не можу усе скласти до купи. Може, у вас вийде.

Мені потрібна така інформація.

  1.  Три слова, пов'язаних із комп'ютером, що починаються на ту ж літеру, що і Ваше прізвище (3 бали);
  2.  Назва країни злодія (1 бал);
  3.  Назва згаданого продукту (1 бал);
  4. Назва пристрою, що спостерігав за цим продуктом (1 бал);
  5. Рік винаходу та рік відключення першого екземпляру цього пристрою (2 бали);
  6.  Одне сучасне зображення цього пристрою (1 бал);
  7.  Назва навчального закладу та кімнати, де знаходиться даний пристрій (2 бали);
  8.  Назва програми, яку злодій збирається розповсюдити (1 бал);
  9.  Автор цієї програми та рік її появи (2 бали);
  10.  Посилання на опис цієї програми (1 бал).

Разом - 15 балів.

 ЗАВДАННЯ №2

Знаєте,  а ми з вами великі молодці!!! По-перше, нас зібралося дуже багато – аж 25 учасники. Це говорить про те, що ви справжні друзі і готові завжди прийти на допомогу. По-друге, ми разом все-таки змогли зупинити злодія. Це я про те, що ви знайшли відповіді на кожне моє запитання, що і звело нанівець усі намагання злодія зіпсувати нам відзначення Дня безпечного Інтернету. Але про результати виконання першого завдання трохи пізніше, бо нам треба якнайшвидше випередити злодія на його другій спробі.

Добре, що у нас поки що є на це час, оскільки наш злодій дуже розлютився і подався заспокоювати нерви, зайнявшись своєю улюбленою справою.  Якщо її розглядати у широкому значенні цього слова, то вона буває професійна чи «любительская», приватна чи промислова. Це і захоплення, і вид відпочинку, туризму і спорту. А взагалі наші предки займались цим ще з часів верхнього палеоліту разом із збиральництвом, полюванням та землеробством.

Так ось, виявляється, що цим можна займатися ще і в Інтернеті. Щоправда, називається це англійським перекладом цього слова і є не такою вже доброю справою. Це такий вид шахрайства, який зараз набув дуже значного поширення у Інтернеті та за його межами (телефонні дзвінки, SMS-повідомлення). Наш злодій цим і збирається нас побороти. Але ж ми не здамося? Правда?

Хоча злодій теж «міцний горішок». Про всяк випадок він вирішив ще використати один із видів віртуального спілкування, яким хоче негативно на нас вплинути. До речі, назва того, що він збирається використати, точнісінько співпадає із назвою одного із методів (чи способів, чи видів) улюбленої справи злодія.

Отже, у нас знову нелегка задача. Допоможіть мені зібрати наступну інформацію.

11. Улюблена справа злодія – 1 бал.

12. Назва виду шахрайства і посилання на його опис – 2 бали.

13. Назва такого шахрайства через дзвінки по телефону – 2 бал.

14. Назва такого шахрайства через SMS-повідомлення – 1 бал.

15. Назва виду віртуального спілкування і посилання на його опис – 2 бали.

16. Не можу втриматися, щоб не попросити вас надіслати мені назви двох видів улюбленої справи злодія, які закінчуються на три ті ж самі букви, що і вид шахрайства, і вид віртуального спілкування – 2 бали.

17. А також, щоб покращити настрій та піднести бойовий дух, прошу надіслати мені віршик про улюблену справу злодія – 2 бали.

Разом – 12 балів.

 ЗАВДАННЯ №3

Вважаю, ми маємо право спокійно святкувати День закоханих. А давайте привітаємо один одного листівками. До того ж, у Інтернеті є багато сайтів, що надають можливість їх створювати. Отже, на будь-якому такому сайті створіть листівку з Днем святого Валентина,  зробіть скриншот  з її зображенням і надішліть мені, не обрізаючи його.

Нашого злодія я теж привітав зі святом. Думав, що він подобрішає, а він як закричить: «Дякую, Ви мені допомогли згадати, чим ще я можу вивести з ладу ваші всі комп’ютери!» Я теж одразу згадав про вірус, назва якого пов’язана із коханням.  В цьому році йому виповнюється 16 років. А ще він занесений у Книгу рекордів Гіннеса як найбільш руйнівний комп’ютерний вірус у світі.

Але для впевненості у результаті своїх дій злодій збирається заразити наші комп’ютери не одним вірусом. Наступний вірус не менш небезпечний. Злодій про нього згадав, бо назва цього вірусу співпадає з ім’ям  його нареченої, хоча насправді він так названий на честь стриптизерки. Цей вірус зруйнував багато систем електронної пошти, а його автора заарештували і осудили.

Третій вірус носить назву його улюбленого італійського митця. Зовсім скоро виповнюється 450 років з дня його смерті. А активізувався цей вірус у день його народження. Його дія була одноразовою. Наступного року цей день користувачі комп’ютерів чекали з острахом, але нічого не трапилось, хіба що розробники антивірусних програм заробили на цьому немалі гроші.

А ще у згаданого митця є дуже відома робота, що вперше була представлена публіці  8 вересня 1504 року. Я це до того, що у нашого злодія таке саме ім’я.

Ви поки що допоможіть мені віднайти назви цих вірусів, а я відволікатиму злодія. Виявляється, він дуже любить слухати шум водоспаду. Каже, що від цього його душа співає. До речі, може нам поспівати? Допоможете? Придумайте, будь ласка, сім слів, пов’язаних із інформатикою,  у назвах яких «сховані» ноти (по одному з кожною нотою).

Чекаю від вас наступну інформацію:

18. Скриншот вітальної листівки – 3 бали.

19. Назви трьох згаданих вірусів – 3 бали.

20. Ім’я злодія – 1 бал.

21. Сім слів із «нотами» - 7 балів.

  Разом – 14 балів.


 

<<<<Надіслати відповіді>>>>


Завдання ІІ етапу

"М Е Г А Б А Й Т"

ГОЛОВНЕ МЕНЮ
ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ
Наше опитування
Звідки ви дізналися про сайт?
Всього відповідей: 55
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ДЛЯ УЧНІВ
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Пошук
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Друзі сайту